Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 25.04.2010 20:23:46 

ANNIE - Gwen Artesia Bohemica

Novinky

2. května

Tak jsme dneska vyrazili na MVP don Prahy Letňan. Panička si dělala aděje, že to "dobře" dopadne, jelikož jí každý říká, jaká jsem teď krásná..No, o tom, jak to dopadlo a jak byla nebo nebyla panička spokojená si přečtěte sekci "Výstavy". 

16. dubna
Tak po měsíci neaktualizace, alespoň pár řádků o našich pejskovinách..:o))
6.4. jsme byli na výletu v ZOO Praha, bylo to moc fajn a máme i pár docela povedených fotek.
11.4. jsme jeli s páníčkama na Orlík, kde je to pro mě ráj, jelikož do vody je to co by kamenem dohodil, tudíž fotek je hooodně..No,jak jsem tam trávila čas asi uhádnete - celý den jsem střídavě stála ve vodě, běhala ve vodě, skákala do vody a když jsem musela být z vody venku, aspoň jsem na ní koukala...
12.4. jsme přejeli k paniččiným rodičům na chatu, kde to bylo moc príma, ale bohužle do vody daleko, i když jsme si taky udělali aspoň jednu "mokrou" procházku. Fotkymáme pouze ze zahrady..Když už nic jiného, tak jsme s paničkou trénovali volný výstavní postoj. Jak mi to šlo, se můžete podívat na fotce níže..:o))
Na velikonoční pondělí jsme jeli k páníčkovi do Děčína...V těhlech vedrech v paneláku nic moc, tak s námi páníčci vyráželi každý den k vodě - první den na Vlčí jezero, druhý do Jetřichovic - kde teda voda nebyla, ale cestou zpátky jsme se stavili u páníčkovýho bráchy v Srbský Kamenici, kde protéká malá říčka a den třetí jsme trávilki u rybníka v Libouchci. Fotky ze všech akcí najdete již brzy v našem albu na "rajčeti"..:o))

A teď jeden výstavní postoj :
 

8. března
Omlouváme se všem, kteří čekali na aktualizaci a slibované novinky z Vánoc a ledna. Panička nějak nestíhá, tedy spíš vůbec nestíhá. To se dokonce chtěla pustit do rekonstrukce stránek, ale vzhledem k tomu, že nestíhá ani aktualizovat, tak nějaká rekonstrukce se nekoná a dlouho ještě konat nebude. Jinak je u nás velké zemětřesení, za měsíc a něco nás čeká velké stěhování, tak už se pomalu začíná přemýšlet a shánět, co se bude muset dokoupit a sehnat..Už se docela těšíme, protože se stěhujeme za Azolkem do Ptic, což bude bájo, být s kámošema každý den...
Jóó a jinak jsme taky byli na agility..No, panička to popíše v samostatné sekci...
Tak doufáme, že se nám teď podaří aktualizovat častěji a že už taky konečně začne panička zase fotit, aby jste měli na co koukat..:o))
Panička mě přihlásila na MVP do Letňan, tak to jsem zvědavá, jak dopadneme...
No, jedna aktuální fotečka z dneška..:o)) 
Taky panička dostala úkol nafotit služební plemeno na přebal knížky o jejich výcviku..No, kam jinam sáhnout, než do psích zásob ve stáji, že..Takže fotomodely se stali Chánie, Salynka a Endy..
                         


4. ledna
Tak jsme se dneska vrátili po dlouhé době domů a máme moc moc zážitků, které vám tu již brzy popíšeme - až na to bude trošičku víc času..Panička jako správný fotomaniak nafotila spoooustu fotek, takže malá ochutnávka..:

 

                                     

24. listopadu
První sníh..:o))Víkend jsme trávili u páníčka v Děčíně, kde jsme si parádně užili první letošní sníh..Bylo to bezva!!!NA rpocházkách v lese jsme se skámošili s kříženkou Bárou, křížencem Rendym a retrieverem Rodym..To byly honičky..Páníčková nám pak házeli sněhový koule, Dixinka skákala jak kamzík, byla nejmenší, ale rozhodně by si zasloužila cenu pro nejlepšího skokana..Výškou svých skoků totiž hravě strčila do kapsy i o mnoho centimetrů větší kámoše..:o))
Fotečky ve FOTOALBU..::o))
 

20.listopadu
V sobotu 15.11. jsme se účasnili Mezinárodní výstavy psů v Letňanech, jak jsme dopadli se koukněte do sekce "VÝSTAVY".

30.října
Protože, jak všichni víte, panička je samritánec, tak jsme si dneska přivedli domů fenku, co už ve Pticích prý pobíhá delší dobu..Buď je to notorická útěkářka nebo jí tam někdo vyhodil...Lidé jí tam vídají zhruba měsíc, ale mezi pejskaři jí nikdo nezná..Nás do stáje přišla navštívit už poněkolikáté...Proto dneska panička nevydržela a nejdříve se pokusila přes známé sehnat fence nový (nebo aspoň dočasný) domov, ale když neuspěla, nakonec fenku odvezla do útulku v Buštěhradu u Kladna..Jedná se asi o roční kříženku labradora, celočernou, s hrubší srstí..Kdyby jí někdo poznal a znal páníčky nebo by si jí snad chtěl vzít, najde ji v ÚTULKU...
   

29. října
Trochu se zpožděním, ale přece, sem dáváme fotečky z naší dovči v severních Čechách.Užili jsme si to báječně, chodili po výletech..Na fotečky se můžete podívat ve fotogalerii č.2..:o))

5. října
Tak oslava ve stáji se nakonec nekonala, ale oslavili jsme to doma společně s Dixinkou a Miňonkou..Protože holky mají narozky blízko u mě - Miňonka 1. září oslavila svůj první rok a Dixinka bude mít 20.10. svoje třetí narozeniny..Samozřejmě u obou jsou to narozeniny vymyšlený, protože panička ani u jedný neví přesně..Ale je to +/- pár dní...Zkrátka jsme to oslavili všechny tři společně a dostali jsme samou baštu a každá ještě jednu hračku.. 

29. září
Jelikož jsme se včera vrátili až pozdě večer a panička už byla líná aktualizovat stránky, tak dodatečně oznamujeme, že včera 28.9., jsem slavila svoje druhý narozeniny...Všechno nej, nej, nej, přejeme se smečkou i ségrám Goldince, Ornelce a Agátce..Holky VĚCHNO NEJLEPŠÍ!!!!!!
Oslavu budeme mít až ve středu, pěkně s Toníčkem a ostatníma kámošema ve stáji...Takže fotečky budou až pak...

17.září
O víkendu jsme byli na výletě s paničky rodinou...Šli jsme na hrad Okoř a pak do Středokluk do restaurace na oběd...Vzali jsme s sebou i Tondu, kterého panička hlídala 10 dní, protože jeho panička Marcelka byla na dovče...Na fotečky se můžete podívat ve fotogalerii č. 2..:o))
   

20. srpna
Fotky z tréninku s Ritou najdete na www.working-retriever.cz/gallery/main.php
My jsme až na druhý stránce..Na první můžete vidět Bracco (Hatha Artesia Bohemica)

17. srpna
Vrátili jsme se z víkendového tréninku s Ritou Kökény. Více čtěte ve VÝCVIKU..:o))

6. srpna
Dneska byl velmi akční den...Byla jsem s paničkou a Azolkem na vyjížďce - pěkně daleko, ale bylo to báječný!!!Sice jsem se nejdřív za paničkou táhla jako smrad, ale panička mi furt slibovala, že mě čeká veliký překvápko...A taky, že jo..Jeli jsme lesem a bylo strašný vedro, Azolka žrali hovada a byl už taky celej naštvanej..Najednou jsme sešli kopec a ocitli se u brodů..To bylo to překvápko..Vlítla jsem do vody a bláznila..Azolek se nechal paničkou chvíli přemlouvat, ale nakonec tam vlezl taky a čvachtal se..Strkal nos pod vodu a dělal bubliny, házel hlavou, že to lítalo až na paničku, takže byla mokrá, jako by se koupala taky...Bylo to fajn,ale to lepší mělo ještě přijít..Tenhle brod je totiž docela mělkej a je tam "málo" místa na blbnutí..Takže po krátké osvěžující pauzičce jsme se vydali ještě o kousek dál proti proudu a tam je na potoku udělaná jakási přehrada a dá se tam i plavat..teda já tam můžu plavat, Azolek to měl po břicho a tak panička musela mít zvednutý nohy, aby jí nenateklo do bot..:o))Pak nás teda ještě čekala docela štreka domů, ale zase po takovýhle vzpruze to byla už brnkačka..:o))
No a další událostí dne je, že máme doma nový štěně..Jen na noc teda..K paničce do práce někdo hodil tašku a zmizel a když jí našli a otevřeli našli v ní pět mini drobečků...Čtyři štěňátka se podařilo udat, ale pátýho kluka si nikdo ne a ne vzít..Tak ho máme doma..Zítra ho panička zase vezme do práce, jestli si ho někdo nevezme..Doufáme, že jo, protože je prímovej,hned se k nám přidal, jako by tu byl odvždycky a ničeho se nebojí ..Samy by jsme si ho nechali, ale to už by jsme asi museli s paničkou jít bydlet pod most...

   

3. srpna
Tak nakonec panička druhou dovolenou s koníkama zrušila..Nějak bylo moc věcí, co to komplikovalo, mezi nima paničky nemoc, Dixinky hárání, Verčina škola..Prostě moc věcí co se sešlo proti nám..:o))
Ale přesto si panička dovolenou nechala a užili jsme si jí jinak..Byli jsme na Orlíku, kde to bylo móóóc príma, v ZOO v Praze, taky doma u koníků a na míčovém sedmiboji v Boroticích, kterého se účastnili paničky rodiče...
Všechny jednotlivé akce najdete rozepsané v AKCÍCH a fotečky ve fotogalerii!!!

18. července
Tak nám to uteklo a my jsme zpátky z dovči...Jak jsme se měli se dočtete v AKCÍCH jen co s paničkou něco sesmolíme..:o)) 
    

10.čevence
Tak zítra odjíždíme s paničkou, Marcelkou, Míšou, Maxíkem, Tondou, Beckynou, Lukášem, Azolkem, Samíčkem a Atillou na dovolenou...To jsme pěkná parta, co?? Více zvěře než lidí..:o))Až se vrátíme, tak určo podám hlášo a napíšu nějakej článeček do akcí!!! Mějte se tu fajnově:o))

6. července
Tak u nás je (asi jako všude) pořádný vedro, takže se s paničkou jezdíme koupat k nedalekýmu rybníku, kde si to náležitě užíváme..Tedy hlavně já..Dixinka je spíš na břehu, max. smočí nohy, ale to už musí být..
Fotečky najdete ve fotogalerii č.2..:o))


8.června
Víkend ve znamení koníků...Máme tam novou kamarádku, jmenuje se Salynka, je to NO a je děsně roztomilá..Teda to si myslí panička..Můj názor je ten, že je to otravný malý štěně, který si, nevim proč, vybralo mě, aby po mě lezlo a skákalo..Když je poblíž panička, nasadim trpitelský výraz a jen tak bublám, ale jakmile je panička za rohem, tak  si milou zlatou malou princezničku hezky rychle zpracuju...Snad poroste rychle a bude s ní brzo rozumná řeč...
 
              Tak toje ona, dračice...                               Paníčko, pomóc, já trpím!!!

1.června
Den dětí..:o))Bohužel, žádně děti v rodině nemáme, tak jsme si aspoň s paničkou udělali bezva den...Více se dočtete v AKCÍCH...


31. května
Azolek byl dneska na závodech..No, nedopadl nic moc...Pro dvojí neposlušnost byl vyloučenej...Jj, zkrátka si vymýšlel, že se mu ty překážky nelíbí...Nutno podotknout, že jeho jezdkyní nebyla jako vždy Verča, ale Péťa, která na něm seděla po 3/4 roce poprvé na opracovišti...Další závody se konají za tři týdny a to už pojede s Verčou, tak jsme zvědaví, co předvede za lumpárnu tentokrát..:o))
 


28. května
Dnešní den jsme stráviáli s paničkou u koníků. Přijela se za námi podívat Verča s Argem (GR bez PP), tak jsme vzali na vodítko i Azolka a šli jsme na procházku...Hlavně zastávka u rybníčka byla naprosto super, i když tam jsem paničku pěkně naštvala a neposlechla jsem jí a pádila jsem rovnou do vody...To byl mazec..:o))Ještě, že se panička neumí zlobit dlouho...Když jsme se vrátili, tak Verča šla s Azolkem na jízdárnu a já jsem skočila paničce otevřenym okýnkem do auta a tam jsem trůnila jak trubka...Nejdřív mě panička hledala, pak mě našla, pustila ven a já se otočila a skočila tam znova..:o))Nakonec panička okýnka přivřela, abych tam neskákala, ono mokrej retriever na přední sedačce prej žádná sláva...Paničku jako vždy zachvátila fotící mánie, takže fotečky si můžete prohlídnout ve fotogalerii č.2..:o))

 

  


25. května
Víkend jsme strávili na cvičení RS v Blevicích pod vedením Martina Rytíře..Více ve výcviku..

17. května
Speciální výstava retrieverů Konopiště
Dneska jsme se účastnili výstavy retrieverů na Konopišti. I přes to, že všichni říkají, jak teď vypadám hezky, jsem dostala "jen" známku VD (posudek si už večer budete moct přečíst v sekci "Výstavy").
Z příbuzných se spolu se mnou se výstavy účastnili :
Hektor AB - tř. mladých V
Hyakintos AB - tř. mladých V
Chan AB - třída mladých V1 CAJC
Erwin AB - třída otevřená V
Gaia Ornela - mezitřída V3
Artesia Gaia od Pramene Satiny - veteránů V2
GRATULUJEME!!!!!!

13. května
Fotečka od Katky..:o))Annie vítěka s pohárem..:o))

   

12. května
Fotečky za Zahradiště najdete TADY nebo ve fotogalerii č. 2!!!!

11.května
Tak jsme se totálně vyčerpaný, ale spokojený vrátili z výcvikovýho tábora na Zahradišti...Více povídání o táboře a o naší druhé účasti na OVVR (kde jsme získali I.cenu a pohár pro vítěze zkoušek) najdete ve VÝCVIKU...:o))

4.května
Využili jsme dnešního sluníčkovýho počasí a vyrazili s paničkou, Marcelkou a Tondou na výlet k lomu Velká Amerika..Bylo tam krásně, i když ta voda byla sakra hluboko a daleko..Ale to bych nebyla správněj retriever, abych jí necítila a pořád se nevracela k okraji lomu..No, co vám budu povídat, panička mě radši měla na vodítku, protože bych snad byla schopná dolů slanit a vykoupat se..A že by to bylo pokoupáníčko..:o))
Po obejití celýho lomu jsme se ještě proběhli na louce a vydali se s paničkama na obídek do jedný prímový restaurace, kde z nás byli úplně unešený..:o))Byl to super den..:o))
Fotečky najdete ve fotogalerii č.2..:o))
 
   

19.dubna
Tak už přes týden hárám..Řeknu vám, je to pěkná otrava..Všichni pesani ke mě čmuchají, všichni kromě Tondy, toho to nezajímá a mučí mě jako vždycky:o)) a už mě to vážně nebaví...Nemam chvilku klidu, panička mě proto teď ke koníkům nebere, protože jsem z toho čmuchání fakt nešťastná a pořád jí lezu na klín a skáču na ní..Tak jsem radši doma v klídku s Miňonkou...
Dneska, protože bylo ošklivo a panička sázela na to, že u koní žádní pesani nebudou, mě vzala s sebou, abych se trochu proběhla...Jo, proběhla jsem se pořádně, ale když jsme přijeli domů, tak jsem šla rovnou do vany...Byl ze mě docela hezkej fleťáček:o))Panička koupila novej šampón, speciální pro bílé a světlé psy, tak mě s tím zkusila umýt a prý docela dobrý, srst mám krásnou a jemňoučkou...Pro jistotku jsme si pak vyzkoušeli výstavní postoj, i když se moc nepoved, jelikož mi to na podlaze klouzalo a paničky taťka se snažil něco vyfotit, ale moc mu to nešlo, nemá na to to správný oko:o))Takže fotečka nic moc, ale stejně vám jí ukážeme:o))
Panička se teď jen modlí, abych přestala hárat než odjedeme na Zahradiště, moc by jí mrzelo, kdyby o to měla přijít, tolik s etam těšila...A hlavně aby taky nezačala hárat Goldie, moje ségra a spolubydlící na těhlech akcích, to by nebylo bez ní to správný vzrůšo!!!

Předevčírem byla Miňonka na kastraci a na RTG tý nepohyblivý nožičky...Kastrace v pohodě, s nožičkou je to na nic, operovat se to nedá, takže Míňa bude už pořád kulhat a nebude moct nožičku skrčit...Věříme, že jí to alespoň nebolí, no, rozhodně se tak aspoň netváří a že i přes tenhle hendicep se u nás bude mít pořád tak dobře jako doteď:o))..

 
                Po koupeli..:o))                                     Pokus o postoj...ne moc vydařený:o))  

11.dubna
Dneska jsme byli pro změnu u koníků..:o))Panička měla volno, tak jsme tam byli skoro celý den...Dopoledne jsme se opalovali s Miňonkou na balkóně...U koníků jsme pak blbly s ostatníma pejskama, Dixinka byla s paničkou na vyjížďce (já ne, zůstala jsem ve stáji..Panička nás bude střídat, protože zvládat Azolkův temperament a ještě hlídat dva pesany, to je nad její síly..).Pak jsme ještě s paničkou byli s Azolkem ve výběhu, panička měla zas svůj fotící záchvat, takže fotila uplně všehcno..:o))
   
              Jsme to ale zlatíčka..:o))                                   Míňa na balkóně...:o))

8. dubna
O víkendu jsme zase měli nabitý program...V pátek odpoledne měla Miňonka svojí druhou výpravu na zahradu...V sobotu jsme měli u koníků karneval, tak to byla švanda...Večer se pak sedělo u ohníčku a povídalo se...V neděli jsme pak měli jet na trénink do Blevic, kam jsme se ale nakonec díky paničky mobilu nedostali...
Panička má taky konečně rychlejší net, takže nahrála fotky za poslední dva měsíce do alba na rajčeti, takže můžete nahlédnout..Odkazy jsou ve fotogalerii č.2

31.března
Odeslána přihláška na Speciální výstavu retrieverů, která se koná v květnu na Konopišti..:o))


26.března
Zase má panička tři pracovní dny..Tak jsme doma, spinkáme a nabíráme síly na víkend..Vlastně už od pátku to bude zase fuška, panička má totiž volno tři dny..:o))Pokud bude přijatelný počasí, tak se chystáme s Frediem do ZOO, tak uvidíme jak to dopadne..:o))

Jinka mocinky gratulujeme Frediemu ke krásnýmu výsledku DKK, ještě to není úplně oficiální, ale pan doktor říkal, že bude mít 0/0, maximálně 0/1...Což je naprosto úžasný výsledek...

A posíláme fotečky z včerejšího večerního tulení..:o))
   

23.března
Gratulujeme všem Artesiákům ke krásným sobotním umístěním na MVP v Letňanech!!!!
A zároveň moc, moc, moc gratulujeme našemu kamarádovi (choďákovi) Frediemu (Falk Od Strážné skály) za získání titulu CAC ve třídě otevřené na téže výstavě!!!

22.března
Zase jedna akční sobota za námi...:o))Od rána jsme byli ve stáji, kde to teda pěkně žilo..Panička tam furt pobíhala mezi jízdárnou, kde probíhal koňský kurz a mezi šatnou, kde se mazali jednohubky a chystalo pohoštění na večerní oslavu..My peasani, jsme moc nechápali a tak jsme tam taky pobíhali - od jednoho chlebíčku ke druhýmu..:o))Beckyna si dva stáhla ze stolu, to jí panička dala pěkně do čumáku...Pak nás taky na chvíli všechny (!!) zavřeli do boxu, no povim vám, bylo nás tam asi šest a to už bylo docela maso, aby mohli přestěhovat stoly a udělat nějaký prostor...Což s námi za zadkem moc nešlo a navíc by pořád někdo musel hlídat ty dobroty, který si tam připravili...Když bylo tohle hotový, tak mě, Tondu a Dixinku panička dala k Tondovi domů, aby jsme se nemotali, jelikož na docela malim prostoru bylo vměstnáno přes dvacet lidí a stačilo, že už takhle tam pobíhali asi čtyři psi...My jako správný závislačky na paničce jsme seděli celou dobu za dveřma a čekali, až si pro nás zase přijde..Jak jinak..Pak taky vítání nebralo konce, hlavně Dixinka byla jak pominutá, jak kdyby paničku neviděla aspoň měsíc...A jelikož už zbyli na oslavě jen tři s největší výdrží (panička samozřejmně byla jedna z nich), tak jsme se mohli rozvalit na gauči a spinkat u paničky..Tonda vyžebral od stolu salámovej chlebíček...Mě to panička nedovolila..Přijely jsme domů asi v jednu ráno a ani jsme nejedly, jak jsme byli unavený..Panička nás otřela a hned jsme zalehly a spaly...:o))
Dobrá zpráva je, že si panička našla nový objek na focení - Gase - takže za námi furt neběhá s foťákem..:o))
     
                  Annie v obležení dogoušů                                       Papání páníčků
                         
                      Gaspar Bílé království                                             Tady taky

10.března
Panička využila tohohle nádhernýho počasí a vzala Miňonku poprvé na zahradu...:o))No, ze začátku se jí tam moc nelíbilo, ale potom pochopila, že tráva opravdu nekouše a váhavými kroky se vydala na průzkum...Nakonec jí panička musela odlovit, protože se jí domů vůbec nechtělo..:o))
 

   

9.března
Zase jedna hóóódně akční neděle za námi..:o))Dopoledne jsme byli na tréninku v Blevicích vedeném M.Rytířem z Českých Budějovic..Více ve "Výcviku"...
Odpoledne jsme pak jeli ke koníkům, kde se nás sešlo opět spoustu pesanů..Panička s Marcelou šly na procházku s miminkem Maxíkem v kočárku a my s Tondou jim dělali doprovod...Byla to super procházka, sluníčko svítilo, zajíci na poli běhali, my se koupali v rybníku...A Maxík celou dobu spinkal...Paničce se povedly super fotky...Prostě bájo..
Pak jsme ještě řádili s ostatníma pesanama ve stáji a teď už chrápeme jak špalci..:o))

 
        Annie a Dixi - povinné pózování                           Nejlepší kamarádi, kdo by to řekl..:o))
 
              Annie - prostě vodomil                                     A s Tondou...
                 
  Za takovou pózu by se modelka stydět nemusela :o))                 A Dixinka číhá...:o)) 6.března
Dneska měla panička volno, tak jsme si to parádně užili...:o))Dopoledne jsme se koukali na pohádku Madagaskar..:o))Koukala jsem na to se zaujetím, pořád se tam něco dělo...
Odopedne jsme jeli ke koníkům, kde se nás v tomhle krásnym dni sešlo hodně pesanů...:o))Byli tam Ferda a Pupik, Tonda, Gaspar (to je nový miminko, starý dva měsíce), Berry, Chánie a Daik..No a my dvě..Takže požehnaná smečka...Kluci tam měli nějakiou nejasnost mezi sebou, tak si to tam trošku spolu museli vyříkat, naštěstí to byl jen chvilkový úlet, pak si spolu zase hráli...Panička pak trochu převychovávala Daika, jeho panička je na něj krátká a Iva od koníků, co ho hlídá s ním potřebovala poradit..Šlo jim to dobře, panička je asi talent od přírody..:o))
Panička jela s Azolkem na vyjížďku a my jsme na ní čekali v boxe i s Tondou..Ona totiž jela s Tondovou paničkou Marcelou..:o))Byli pryč přes dvě hodiny..Říkali, že objevili nějaký nový cesty a že to bylo moc príma...No, my si to taky užili, nabírali jsme síly na další řádění..:o))

 
        Gaspar - miminko slovenského čuvače                         Marcela a panička na vyjížďce

1.března
Tak dneska nám od rána prší, fouká a vůbec je venku, že by ani psa nevyhnal...Tak panička dohání resty na stránkách..Doplnila povídání o Miňonce a pozměnila povídání o Dixince...Určitě se podívejte...
Trochu jsme si taky doma zacvičili, panička mi schovala pár dummíků po bytě a já je hledala a pak taky dala několik dummíků vedle sebe a poslala mě pro jeden a nesměla jsem je vyměnit, jinak by bylo zle...
Taky jsme zjistili, že Miňonka se bojí bouřky, chuděra zažila bouřku poprvé, tak jí bušilo srdíčko, jak o život..
 

25.února
Vyjížďka s Azolkem..:o))
Panička se rozhodla, že využije hezkého počasí a protáhne nohy Azolkovi i nám současně...Šli jsme lesem, loukami, kolem potůčku a procházka to byla fakt příjemná..Jen jsem zezačátku malinko přecenila svoje síli a lítala jsem jak splašená a ke konci už jsem měla jazyk až na vestě..To Dixinka ne, ta se celou dobu hezky držela u Azolkový zadní nohy a klusala vedle něj, takže nakonec nebyla vůbec unavená...No jo, no mám se toho ještě hodně co učit..:o))
 
   
     

24.ńora
Cvičení s Erinkou..Podívejte se do sekce Výcvik..:o))

16.února
Cvičení pod vedením rakouského trenéra v Českých Budějovicích.
Povídání najdete ve "Výcviku", fotečky již brzy ve fotogalerii č.2..:o))

   

9.února
Doplněno povídání z výletu s paničky rodinou a dodány fotky do Fotogalerie č.2 (je to sice trochu na přeskáčku, ale je tam spousta fotek..:o))


3.února
Dneska jsme byli na výletě s paničky rodinou..:o))Byla to legrace, bohužel s námi nešla Dixinka, která hárá, a tak doma s Miňonkou hlídali...Krátké povídání najdete co nejdříve v AKCÍCH a fotky ve FOTOGALERII č.2.

   

25.ledna
Přihláška na Zahradiště odeslána!!!!Máme to černý na bílim, že jedeme a pokud nezačnu hárat, tak je to 100%ní..:o))
Taky panička dost vážně uvažuje o tom, že pojedeme 16.2. do Českých Budějovic na cvičení Retriever sportu, ale pod vedením rakouských cvičitelů...Prý je to velice zajímavé a mohli by jsme se tam toho spoustu naučit a okoukat...
Jinak jsme taky byli cvičit s Katkou a Erinkou, nejdřív mi to moc nešlo, byla jsem celá roztěkaná (to ty vůně v tom lese), ale pak na louce už sem aportovala dobře a panička mě moc pochválila...:o))Katka říkala, že jsem docela přibrala (konečně, to ta paničky vařená strava) a až mi dorostou moje vypelichaný chlupy, bude za mě fešanda..:o))

Včera dopoledne jsme byli na procházce v "našem" lesíku, fotečky najdete TADY.

19.ledna
Tak dneska přinášíme pár novinek...
Ty první se týkají našich www stránek...Jistě jste si všimli, že máme
novou fotografii
na titulní straně. Taky jsme zrušili starou "Knihu návštěv" a nahradili "Knihou" novou...Stará byla nepřehledná a pro mnohé nepochopitelná, takže jí vystřídala nová, kterou už snad všichni pochopí..Když nám v ní zanecháte svůj vzkaz budeme moc rádi..:o)) V odkazech je taky pár novinek, postupně všehcny "ručně psané" adresy nahradíme fotkami, na které stačí kliknout a odkaz se načítá..

Další novinky se týkají mojí maličkosti a celé naší smečky..Ty první jsou bohužel ne moc veselé, jelikož panička byla na začátku tohoto týdne s Miňonkou u veterináře a bylo zjištěno, že nepohyblivost její nožičky je způsobena rozsáhlou deformací koleního kloubu, včetně vazů - nejspíš následek velmi špatného zacházení ihned po narození, jelikož když jsme jí našli, určitě nic zlomeného neměla...Zatím s tím pan doktor nechce nic dělat, jelikož Miňonka stále roste a kosti nejsou ještě úplné...Operace, která by eventuelně přicházela v úvahu, by byla velice náročná a pro Miňonku velice bolestivá...Proto se jí panička (pokud to Miňonku jinak nebude bolet) bude snažit vyhnout...
Další novinkou je, že asi pojedeme s paničkou v květnu na Zahradiště, na výcvikový pobyt, zakončený zkouškami OVVR..Ty my sice už máme, ale i tak se toho mám ještě moc co učit a panička taky a určitě to bude fajn..Pojede s námi i Goldie a Kinty, tak si to parádně užijem...
Dále se u nás událo to, že paničku kontaktovala redaktorka jednoho časopisu o koních, že by chtěla napsat reportáž do únorového čísla o "naší" stáji..Panička se s ní tam sešla a povídali si a pak paní redaktorka fotila..Samozřejmně, že hlavně koníky, ale i nás..:o))
Koukejte..:
 
 

A kdyby se chtěl někdo podívat na docela povedený fotky koníků od paní redaktorky, tak TADY a TADY..


5. ledna
Tak Silvestr už proběhl, no řeknu vám, já byla nadšená, samý světýlka a rány, to se mi moc líbilo...Panička nás vzala před barák, tak jsem si to pěkně užila, seděla jsem způsobně na travičce a koukala na ty barvičky..Dixa si tam něco furt čmuchala a vůbec jí nevadilo, že o tu nádheru přichází...:o)) Nejdřív jsem teda čmuchala s ní, ale ten ohňostroj, jak tomu panička říká, mě naprosto uchvátil...Když jsme pak šli domů, tak jsem hned vyskočila na okno a chtěla se ještě koukat, tak panička okno otevřela a nechala mě se kochat ještě asi hodinku..Sice už to nebylo takový, jako prve, ale furt ty světýlka ještě lítali...:o))

Nové povídání z mojí první pořádný vyjížďky s Azolkem si můžete předčíst v Akcích,stejně tak tam najdete povídání o návštěvě Fredieho.26. prosince
Tak Štědrý den je za náma...To vám bylo...Už od dopoledne se panička začala chovat divně, jeli jsme ke koním a ona tak Azolkovi všude po boxe schovávala chleba (a my chodili za ní a zase jsme ho sbírali..) a pak si tam s každym přála hezký svátky a loučili se, jak kdyby se už nikdy neměli vidět..No, bylo to divný..Odpoledne se začala oblíkat, jako že někam pojedem, tak my sme začali lítat a skákat, jako že bude nějaká sranda...Místo toho panička vzala obrovskou tašku, ve který byli prapodivně zabalený balíčky a jeli jsme kousek k její babičce...Tam byl uprostřed pokoje stejně jako u nás stromeček s ozdobičkama a taky tam byli dva babiččiný pejskové, se kterýma se Dixa moc nemusí...Tak nás panička položila do kouta a ty druhý pejskové byli v druhym koutě...Byla večeře...Toto vonělo..Ale my pejskové od stolu nic nedostáváme a to panička neporušila ani na Vánoce..Po večeři se šlo ke stromečku a začali se rozdávat dárečky..No, dostali jsme jich hodně...Takovou velkou kost, kterou jsme dostali hned, aby jsme prý nezlobili..:o))Pak dva balíky piškotů, kyblík s pamlskama, co nám moc chutnají, nějaký sušený správně smradlavý kousací dobroty a velkýho přetahovacího plyšovýho hrocha...Všechno sme to dostali dohromady, o všechno se rozdělim, ale ten hroch mi naprosto učaroval a nechci ho půjčovat..Panička mi za to nadává a říka, že přístí rok mi Ježíšek nic nedonese, když jsem taková:o(( Ale ona to nechápe, já ho před Dixinkou chci ochránit, ona by ho rozkousala...:o))
 
 
   

16. prosince
Bohužel dneska nemáme žádnou dobrou zprávu, včera nám psala panička sestřičky Goldie, že Goldinka má šelesty na srdíčku a bude muset na nějaké náročné a důkladné vyšetření na kliniku do Hradce Králové...Držte jí, spolu s námi všechny palce a tlapky, ať to dobře dopadne a můžeme spolu podniknout ještě spoustu výletů a zažít spoustu srandy...Děkujeme...
V takových chvílích musí všichni držet pospolu..
 

15.prosince
Vánoce se kvapem blíží a tak panička pro samé nakupování dárečků..(pro mě a Dixinku samozřejmně :o)) nemá ani čas sem něco napsat...My se válíme doma, nebo jezdíme za Azolkem...Nic zvláštního se u nás neděje...
Včera nám přišla nějaká přáníčka k Vánocům....
   

1.prosince
Dneska nám panička z práce přinesla reflexní vesty, aby jsme se jí prej ve tmě nestratili a aby nás viděli řidiči, když chodíme po městě...Jak nám to sluší, posuďte sami...:o)) Miňonka, jak se zdá u nás zůstane..Dneska dostala škrabadlo a moc se jí na něm líbí..:o))

Holky ve vestách..:o))
 

                           Miňonka na škrabadle  


29.listopad
Letecký den..:o))
 


27. listopadu
Přihlásili jsme se do spoutěže na stránkách www.cat-dog.snadno.eu, posílejte nám své hlasy, prosím..:o))
Dneska u nás trochu nasněžilo, tak holky řádily jak blázni. V jejich zájmu byl starý míč, o který se asi hodinu přetahovali...
 

   


24.listopadu
Tak jsme doma, koťátek jsme se úspěšně zbavili a snad se budou mít dobře. Však je s paničkou budeme mít pod kontrolou, takže se není čeho bát. Navíc jsme si užili aspoň trochu srandy s holkama z Karlštejna a podívali jsme se na nové koníky, kteří u nich bydlí. Panička s sebou sice měla foťák, ale nic nevyfotila, jelikož nebylo moc hezký počasí...
Tak alespoň pár fotek z domova, kdy jsme se loučili s koťátky...

   
  Kluk se s hokama skamarádil....             Kluk s holkama a s Miňonkou (Holka se nechtěla fotit..)
   
                  Miňonka a Dixinka                                               Annie a Miňonka

23.listopadu
Náš kamarád Fredie (Falk od Strážné skály) už má taky svoje webovky, navštivte ho na www.fredie-falk.estranky.cz!!!

Tak zítra už nás koťátka opustí...Už se u nás pěkně zabydlela a paničce se určitě bude stýskat...No, mě o něco méně...Stačí mi Miňonka :o)) Dneska byl u nás ve znamení odpočinku a tak panička vzala foťák a něco málo vyfotila. Zvláště pyšná je na tyhle fotky (určitě se aspoň jedna objeví časem na titulní stránce..) :

  

 


22.listopadu
Tak panička se definitivně zbláznila. Máme doma další dvě koťata...Naše panička - záchranářka - je zachránila před utracením a už jim našla nový domov. Jen je ještě do soboty musíme mít doma...Jsou naštěstí dost bojácný, takže nás moc neotravujou, na to stačí Miňonka sama. Hned první večer vlezly paničce dovnitř do gauče, takže musela ze zadu kus vypárat, aby pro ně mohla vlézt a pak ty díry musela zase zadělat. Teď už jsou trochu otrkanější, že už neutíkaj, když je chce pohladit, ale řeknu vám, už aby byli pryč a byl doma zase klid.
V sobotu je vezeme na Karlštejn k našim kámoškám, tak tam se budou mít fajn a my aspoň spojíme příjemné s užitečným. Zbavíme se koťat a pojedeme na výlet...:o))

   


17.listopadu
Tak akorát jsme se vrátili z XIV. Mezinárodní výstavy psů v Letňanech. Dostali jsme "jen" VD. Více ve "výstavách".
Dále se výstavy zúčastnila ségra Goldie (Gwyneth Goldie AB) - VD, synovec Kinty (Hyakintos AB) - N a Čenda (Chan AB) - VN.

15.listopadu
Před chvílí nám přišla zpáva, že Goldinka ségra (Gwyneth Goldie) a strejdové (o den starší než my) Falco a Fido (Fargo), už mají po RTG a všem to dopadlo skvěle. Takže Goldie i Falco DKK i DLK 0/0, jen Fido DKK 0/1 a DLK 0/0!!!!!!Moc jim všem gratulujeme, je to úžasný výsledek!!!!!!!!!

Tak dneska jede na RTG kyčlí Goldinka, Falco a Fido (Fargo), držte jim spolu s námi palce, ať dopadnou stejně dobře jak Annie a Ornelka!!!!

                                  A takhle doma chrní holky....:o))
     

11. listopadu
Tak dneska jsme se vrátily z víkendového setkání všech potomků CHS Artesia Bohemica. Jsme příjemně unavené, tak jdeme do hajan. Trochu jsme překopali podkapitoli stránek, takže "výstavy" a "výcvik" najdete každé zvlášť v levém sloupečku s nabídkou kapitol a povídání o setkání najdete (zítra) u "akcí" v podkapitole "setkání CHS" :o))

8. listopadu
Takže jak už víte, v úterý 6.listopadu jsme se vydali na RTG kyčlí a loktů. Jeli jsme my (já a panička), ségra Ornelka se svou paničkou a Katka, která nám to všechno domluvila, za což jí moc děkujeme. My jsme samo nevěděli, co se bude dít, tak jsme si povídali v kufru a byli v pohodě :o)) Za tmy jsme dorazili do vesnice Krchleby (až u Domažlic) a vystoupili z auta. Paničky nás nechali trochu proběhnout a pak nám dali na vodítka a šlo se k panu doktorovi. Nejdřív jsme se ohlásili a pan doktor nám řekl, ať počkáme v čekárně, že má vordinaci pejska. No, pejska, byl to pořádný obr - bernský salašnický pes.
Pak už jsme šli na řadu my. První šla Ornelka, protože v čekárně víc zlobila..:o))Zavřeli se za ní dveře a my jsme čekali. Za asi dvacet minut jí přinesli spící. A šla jsem na řadu já. Vůbec jsem nevěděla, co mám čekat, jelikož mi Ornelka nemohla nic říct, když spala...Pan doktor se na mě podíval, pohladil mě a pak si šel něco připravit. Za chvíli se vrátil s injekcí, kterou mi píchl do žíly.Byla jsem statečná a vůbec jsem se nebála. Pak už jsem toho moc neviděla a neslyšela, najednou jsem začala usínat a všechny hlasy byly tak vzdálený, až najednou bylo ticho...Pak už nic nevím, to vám snad poví panička :
Takže, když Annie usnula, dali jsme jí s panem doktorem na rentgenovací stůl. Nejdřív jsme fotili kyčle. Pan doktor mi ukázal, jak mám správně nohy držet a nakroutit, aby to bylo dobře. Pak jsme fotili lokty, nejdřív pravý a pak levý. A pak se dělal ještě snímek obou loktů najednou. Pak jsem spící Annie odnesla do čekárny a čekali jsme na výsledek. Nejdřív se ho dozvěděla panička Ornelky. Pan doktor všechno vysvětlil, ukázal, přeměřil. Mohli jsme se i sami ptát, proč a jak to je. Pak jsem se dozvěděla výsledek já. Byli jsme opravdu nadšený, že to takhle dopadlo.
A teď zas Annie : Paničky tam dlouho něco povídali a řešili s panem doktorem, když jsem se začala probouzet. Když to dořešili, šli jsem do auta. No,  šli...Mě musel pan doktor zvednout na nohy a panička mě na vodítku pomáhala se na nic udržet. Šla jsem prý jak opilá, ale to nevím, co je.  V autě, kam mě panička musela zvednout jsem zase zalehla a spala. Cestou domů jsme se ještě stavili na večeři v jedné restauraci a pak už jsme jeli do Prahy. Za tu cestu už jsem se normálně probrala. Panička byla strašně nadšená, jako bych udělala něco naprosto vyjímečnýho, ale mě to, že jsem prospala několik hodit zas tak vyjímečný nepřipada. Ale ona tvrdí, že to bylo hrozně důležitý...Tak snad jo, budu jí to věřit..:o))

6.listopadu
Hlásíme, že Annie i Ornelka mají DKK i DLK 0/0!!! Všem, kteří nám drželi pěsti děkujeme!!!Máme hroznou radost...:o))
Více napíšeme zítra, jdeme do hajan..:o))

2. listopadu
Tak zítra se poprvé chystáme na ten cvičák, když už nic jinýho, tak to bude aspoň sranda. Nakonec nás jde celá parta, kromě mě a Tondy, ještě Becky a Ferda. Tak uvidíme, jak to bude probíhat a určitě o tom sem napíšu!!
Taky panička nedaleko objevila cvičák agility, kam by jsme chtěli docházet. Jen musí ještě sehnat nějaký kontakt nebo vychytat, kdy tam jsou a zkusili by jsme se zeptat. Tam by s námi chodil Tonda (nevím teda, jak by se vešel do tunelu) a Ferda.
V úterý jedeme na RTG kyčlí a loktů, tak nám moc držte palce, ať to dopadne dobře!!!

30. října
Tak dneska panička byla s pejskem svojí mamky na veterině a vzala mě s sebou, abych se zvážila, když jí všichni říkají, že jsem hubená. No, chovala jsem se vzorně, všem jsem se moc líbila a až na to, že mě děsili šoupací dveře, který se otevírali a zavírali pokaždý, když jsem se okolo prošla, jsem byla hvězdou čekárny..:o)) No a vážím 28 kilo!!! Takže jsem akorát, žádnej hubeňour ani buřt!!!
Přikládám jednu fotečku z léta, když jsme byly s paničkou na výletě a ona nás fotila mobilem a až teď to dostala do PC...
 

28. října
V úterý 6. listopadu jedeme na RTG kyčlí!!! Držte nám palce!!
Tak Miňonka se nám pěkně rozkoukala a stává se z ní pěkný ďáblík...Leze nám úplně všude, včetně akvárka a terárka a
panička z ní začíná být na větvi...:o)) Nejradši spí paničce v posteli, což teda dost dobře chápeme...:o))
Dneska jsem se byla s paničkou podívat na "normálním" cvičáku. Byla s námi ještě Marcela s Tondou. Asi tam od příštího
týdne budeme chodit. Teda, ne že bych to potřebovala, ale panička chce, abych taky cvičila mezi jinými pejsky a třeba
se i něco málo přiučila. A navíc tam budem chodit i s Tondou, tak alespoň bude sranda. Panička zkusí zjistit, jestli nemáme
někde poblíž agility, to by nás moc bavilo. Uvidíme, až bude po rentgenech, jak to se mnou vypadá a podle toho se
rozhodneme, jestli agility jo a nebo ne...
Teď pár fotek Miňonky a zbytek ve Fotogalerii.

 

   


25. října
Tak dneska holky při večerní procházce našli krabici a v ní vyhozená dvě koťátka... Jedno bohužel nepřežilo, druhého jsme
se ujali..:o))Je to holčička a jen co trochu zesílí a povyroste půjde chytat myši ke koním....
 
                        Tak to je Miňonka                                                             Annie a Miňonka :o))
 
                      Dixinka a Miňonka                                                                 Holky spolu

21. října
Dneska jsme byly s paničkou cvičit s RS v Libčicích. Koukněte do "AKCÍ - VÝCVIKU".
Azolek byl na svých prvních závodech mimo naši stáj, jak mu to šlo se podívejte  v jeho novinkách..

14. října
Dneska jsme byli na výletě v pražské ZOO. Moc se mi tam líbilo, i když ke konci už jsme s Dixinkou byly dost unavený.
Viděli jsme slony, opice, vydry, žirafy.....Nejvíc se mi ale líbili vlci, páč mi nejvíc připadali psí, i když se na mě tak divně
koukali a trochu jsme se jich bála.Teď už jsem zalehla do svýho pelechu, jelikož mám uchozený packy a jsem celá nějaká
znavená..
 
        Na výletě s námi byla i paničky babička                                                       U vyder
 
 
                Psi pralesní holky opravdu zajímali                                             Annie pozoruje osly
 
Zleva: paničky babička, já, panička, Dixi, paničky taťka                                     U vlků
   
  Do tý vody jsem chtěla skočit, ale nedovolili mi to..                                   Sloni se mi taky líbili
8. října
Dneska jsme byli zase u koní....Tam byla sranda, sešlo se nás tam požehnaně pesů, zak jsme si pěkně zablbli.
Máme ve stáji dvě nový štěněcí holky, dobrmanku Becky a pitbullku Kelly (z toho teda panička není vůbec nadšená...),
takže jsme se s nima pořádně vyřádili.., hlavně Tonda...
 
                                Becky                                                                           Nechápavě pozorujeme

                         
                                                  Největší a nejmenší pesani u nás ve stáji....:o))

                     
                                                          Na závěr ještě honička s Tondou... 

 
6. října
Žádný novinky, si to představte, panička je nemocná a my se s ní musíme nudit doma....Teda, my se až tak nenudíme,
vymýšlíme samý blbosti...Dnes například paničky papírový kapesníky rozcupovaný po celý postely...Přiznám se byla to
moje práce, ale nemá je tam nechávat....Ona se pak vzteká a aspoň je s ní nějaký vzrůšo...
Teda dneska se jela podívat na Azolka, tak nás vzala s sebou, ale byly jsme tam jenom hodinu, takže zas nic.
Aspoň jsme se podívali na novýho poníka, kterej je jen o kousek větší než Tonda..:o))Na jeho fotky se můžete mrknout
v novinkách u Azolka. Já jsem se tam nacpala suchejma rohlíkama a panička něco nafotila, teda, dneska nefotila mě,
ale Dixinku, která s ní šla do výběhu za koníkama, já jsem neměla čas, futrovala jsem ty rohlíky...

   

 

28.9.

Annie a ostatní holky z vrhu G dnes slaví svoje první narozky!
Všem moc gratulujeme a přejeme vše nejlepší do dalších let,
hodné páníčky a hlavně ať zdravíčko slouží!!!
Zároveň to samé přejeme klukům z vrhu F, kteří slavili svoje
první narozky včera!!
Annie slavila společně se svými psími kamarády u koní. Mrkněte do AKCÍ.


15. září
Tak a je to za námi...OVVRka máme za sebou a ne zrovna tak, jak by si panička představovala...Více v "AKCÍCH - VÝCVIKU".

12. září
Tak dneska nám přišla pozvánka na setkání "naší" domovské CHS Artesia Bohemica. Plánuje se na začátek listopadu a
pojedeme do krásného kempu "Velkopařezitý" v Řásné u Telče, kde už jsme jednou byli na setkání Svenových potomků.
Na programu bude klábosení páníčků, procházky do okolí. Už se moc těšíme!!!
Také v pátek panička odeslala přihlášku na MVP v Letňanech, která se koná 17. 11. 2007.


9.září
Tak už se to blíží..!!! Za šest dní jdeme na OVVRka a u paničky už začíná panika.. V týdnu prý půjdeme ještě
trénovat, tak snad se trochu uklidní, až jí po stopadesátý  předvedu, že všechno umím a že je to vlastně brnkačka.
Držte nám prosím palce...!!!

O tom, jak jsme byli trénovat minulý týden, si přečtěte v sekci "výcvik" a o výstavě v Mladé Boleslavy v sekci "výstavy".

1. září
Tak jsme překonali hárání a vyrazili jsme směr Mladá Boleslav...Jak jsme dopadli a jaké to tam bylo si přečtěte
v "AKCÍCH - Výstavách"...Řeknu vám jen, že panička byla móóóc spokojená...


30. srpna
Ode dneška zase můžu s paničkou ke koním, hurrrááá!!! Vyrazili jsme hned po poledni, Azolek měl trénink a tak jsem si
mezitím hrála s Dixinkou...
 

26.srpna
Přišli nám fotky od našeho kamaráda Fredieho, který byl na "Choďáččím táboře", kde se měl prý
skvěle a s paničkou si to tam užili...

  


22.srpna
Dneska byla u koní sranda...Přijel se za námi podívat Argo a zatímco jeho panička trénovala s Azolkem na
závody, my jsme si hráli. Pár fotek najdete ve fotogalerii...

 
20.srpna
Tak Annie nám začala hárat, tak máme na jednu stranu radost, že už to bude mít za sebou, na druhou
nám to možná překazí výstavu v Mladé Boleslavy...:((
Také nám dneska přišli fotky od synovce Kintyho (Hiakyntose AB), který se dovolenkoval se smečkou
v Jižních Čechách, kde se měl prý velmi dobře...

 
 
10.srpna
Po menší odmlace, za kterou se omlouváme, opět aktualizujeme...:))
V úterý 7.8. jsme s Anninkou trénovali na OVVRka aportky z vody i na suchu...Podívejte do AKCÍ.
Také přidávám foto do sekce "U koní", konečně se mi podařilo vyfotit některé členy velké smečky.

2.srpna
Dány některé fotky do Azolovy fotogalerie...
V Akcích ve "výcviku" o našem včerejším cvičení s Erinkou...


28.července
Vytvořena fotogalerie, podstránka "Co nového u Azolka"
Postupně doplníme i Azolkovu fotogalerii

27.července
Doplněny stránky Moji kamarádi - Dixinka
                                                - U koní
                                                - Ostatní
                          Akce - Výcvik


26.července
Změněna stránka "AKCE"

25.července

Rubrika "AKCE" je již hotová...


  24. července
Založení těchto stránek a pozvolné doplňování informací...

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek